Deceuninck Pimapen'i Satın Aldı

BELÇİKALI PVC pencere üreticisi Deceuninck, Enka İnşaat’ın yüzde 81.2 hissedarı olduğu Pimaş’taki hisselerinin tamamını 57.67 milyon liraya satın aldığını açıkladı. Pimapen, Pimaş Siding, Pimaş Camoda gibi markalarla faaliyet gösteren Pimaş’ın devir işlemi Türkiye ve Rusya’daki rekabet kurullarından alınacak izinlerle tamamlanacak.

1963 yılında PVC boru üretimi için Enka İnşaat’ın kurduğu Pimaş’ın satın alması sonrasında Türkiye’ye üretim üssü olarak odaklanan Deceuninck, Avrupa’nın ikinci büyük pazarı olan Türkiye’de lider konuma geleceğini duyurdu. Pimaş’ın güney Rusya’da üretim tesisi bulunuyor. Enka İnşaat’ın KAP açıklamasına göre, devir işlemi Türkiye ve Rusya’daki rekabet kurullarından alınacak izinlere tabi olacak. Deceuninck’ten yapılan açıklamada da, Pimaş’ın borsada işlem gören kalan hisseleri için çağrı yapılacağı belirtildi.

CİROSU 83 MİLYON DOLAR

Pimapen, Pimaş Siding, Pimaş Camoda, DWT ve Maestro, Pimawood ve bayileri bugün Türkiye’de 1400’ün üzerinde satış noktasına ulaşıyor. Pimaş, 2013 yılı sonu itibarıyla 106’sı teknik ve idari olmak üzere toplam 191 personel istihdam ediyor. Şirketin 2013 yılı cirosu 83.51 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Tags